Częstochowscy Radni obradowali w Sali Senatu UJD
Sesja Rady Miasta odbyła się w Sali Senatu Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie (w budynku przy ul. Waszyngtona 4/8, 13 lutego 2025 roku). To pierwsza tego typu wizyta częstochowskich Radnych w murach Uczelni.
- Sesja została zorganizowana dzięki inicjatywie JM Rektora Uniwersytetu prof. dr. hab. Janusza Kapuśniaka. – mówi Łukasz Banaś, przewodniczący częstochowskiej RM. – Pragnę podkreślić, że jest to doskonały pomysł. Wielu studentów, doktorantów, absolwentów czy pracowników to mieszkańcy naszego miasta. Decyzje, które są podejmowane przez radnych dotyczą również członków wspólnoty akademickiej, a także rozwoju miasta, jego życia i rozwoju.
Przewodniczący zapewnił, iż chciałby aby raz w roku sesja odbywała się właśnie w Uniwersytecie. Nim radni rozpoczęli obrady, głos zabrał Prorektor ds. Współpracy i Umiędzynarodowienia dr hab. inż. Marcin Sosnowski, prof. UJD (niestety w spotkaniu nie mógł uczestniczyć JM Rektor prof. Janusz Kapuśniak, gdyż pilne sprawy zmusiły go do wyjazdu poza granice Częstochowy). Podczas krótkiego wystąpienia Pan Prorektor przedstawił plany rozwoju Uczelni. Wskazał jej najnowsze zdobycze i dorobek, zapewnił o dalszych działaniach, które zamierzają wdrożyć władze, by zapewnić pracownikom i studentom optymalne warunki kształcenia.
- Mam nadzieję, że podobnie jak już zapewniał nas Pan Przewodniczący, obrady radnych w Sali Senatu UJD staną się tradycją – podkreślał dr hab. inż. Marcin Sosnowski, prof. UJD. – To doskonała okazja, by nawiązać bliski kontakt z Radnymi i jeszcze lepiej uświadomić im czym jest Uniwersytet: pokazując jego mocne strony, ale też zasygnalizować, w jakich obszarach oczekuje wsparcia ze strony Miasta. To także doskonały sposób na dotarcie do Częstochowian – obrady są transmitowane w internecie. Każdy mieszkaniec ma więc możliwość poznania Uniwersytetu.
Warto przypomnieć, że posiedzenie w Sali Senatu UJD, było rewizytą radnych. 30 października 2024 roku, członkowie Senatu UJD odbyli posiedzenie w Sali Sesyjnej częstochowskiego Urzędu Miasta. Z pewnością stało się szansą na promocję UJD, ale też jak na wstępie podkreślił Przewodniczący Łukasz Banaś, okazją do uczczenia jubileuszu – 80 -lecia początków szkolnictwa wyższego w Częstochowie.
opr. Marek Makowski
foto: Konrad Balas
Media o tym wydarzeniu:
- TV Orion
Data dodania: 13 lutego 2025